środa, 29 lutego 2012

Szybki kurs haftu matematycznego

Może ktoś się skusi. Zapraszam. Mój kurs można zobaczyć też w Artpasjach. Zapraszam. 
Haft matematyczny to technika ozdabiania, szycia wg określonego wzoru. Szablony można znależć oczywiście w internecie. Haftujemy na papierze nie na materiale. Wykonany wzór najczęściej zdobi kartki okolicznościowe.

Aby wykonać taki haft potrzebujemy:
 papier techniczny, średniogruby 160 – 240 g, nici najlepiej cienkie( zwykłe do szycia lub rozdzielona mulina), cienka igła, taśma klejąca, nożyczki i oczywiście wzór :) Potrzebujemy jeszcze szpilkę a grubą główką do dziurkowania i podkładkę pod myszkę. 
 Zaczynamy:
1. Kładziemy wzór na przygotowanym papierze ( który przykleimy do bazy kartki) a wszystko kładziemy na gąbczastej stronie podkładki pod mysz komputerową. Nakłuwamy dziurki szpilką. Nie za mocno,  tyle tylko by było widać wzór. 
 
2. Pracę zaczynamy od spodniej strony. Przewlekamy igłę w oznaczonym w instrukcji wzoru miejscu, końcówkę przyklejamy taśmą klejącą. Żadnych supełków!!!  Dalej postępujemy wg instrukcji.
Kiedy nitka się skończy przyklejamy ją taśmą od spodu
3. Gotowy zwór możemy przykleić do bazy kartki. 
 Taaaadaaaam łatwe prawda. Tylko trzeba liczyć  i spoglądać na wzór. Po kilku przeszyciach tego samego wzoru pamięta się już gdzie należy wbić igłę :) Życzę powodzenia w haftowaniu.

2 komentarze:

  1. Nie uważam, że to łatwe, może w przyszłości...
    Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń